Atrakcje w okolicy

Najpiękniejsze i najciekawsze miejsca na Kaszubach

Kaszuby czyli Szwajcaria Kaszubska to cudowny region, w którym nie ma miejsca na nudę, a wypoczywając w jej sercu, w miejscowości Skoczkowo, będziecie mieli Państwo okazję do poznania największych atrakcji tego regionu.

Największym bogactwem Kaszub są pozostające w naturalnym stanie lasy i malownicze jeziora.

Skoczkowo położone jest na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i tuż obok jeziora Jelenie, które wchodzi w skład całego kompleksu Jezior Wdzydzkich, nazywanego Kaszubskim Morzem. Przebywając tutaj możemy zatem napawać się pięknem przyrody i w pełni korzystać z możliwości plażowania i kąpieli w jeziorze Jelenie, włącznie z opcją wypożyczenia sprzętu wodnego do windsurfingu, rowerów czy kajaków.

W bliskim sąsiedztwie naszych kwater znajduje się gospodarstwo turystyczne proponujące gościom jazdę konną, a otaczające nas lasy to prawdziwa frajda dla miłośników grzybobrania. Aby poznać piękno Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, warto skorzystać ze ścieżek edukacyjno-przyrodniczych prowadzących po najbardziej atrakcyjnych zakątkach parku lub jednej z tras rowerowych. Nie sposób pominąć również skansenu i wieży widokowej w Wdzydzach Kiszewskich, z której rozciąga się wspaniała panorama Kaszubskiego Morza, rejsu po jego wodach, szczytu Wieżycy i wielu innych ciekawych kaszubskich atrakcji.

 

 

 

 

 

No description. Please update your profile.

  Kontakt

  Pytania i rezerwacje: tel. 505906668

  Współpraca

  Agroturystyka.Kaszuby.org

  kaszuby-domek.pl

  e-kaszuby.pl